Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 
Kemaskini Pada: 26 Jun 2017
Versi 8.0.2
Jabatan Peguam Besar Negeri
 

 
Peguam Besar Negeri Sarawak

NamaHubungi
Yang Arif Tuan Talat Mahmood Abdul Rashid, P.P.C.
Peguam Besar Negeri
talatmr@sarawak.gov.my
082-440732/082-446280

Timbalan Peguam Besar Negeri Sarawak

NamaHubungi
Encik Saferi Bin Ali, P.P.B.
Timbalan Peguam Besar Negeri
saferia@sarawak.gov.my
082-442920/082-313980

Peguam Negeri

NamaHubungi
Encik John Wayne Ak Chamberlin Sirau
Peguam Kanan Negeri
jsirau1@sarawak.gov.my
082-442899 / 082-446292
Encik Joseph Chioh Hock Hua
Peguam Kanan Negeri
josephc@sarawak.gov.my
082-440730/082-446289
Puan Ivy Suli Untup
Peguam Negeri
ivysu@sarawak.gov.my
Kementerian Kerajaan Tempatan dan Perumahan

Setiausaha Pejabat

NamaHubungi
Puan Zainon Binti Ahmad
Setiausaha Pejabat
zainona@sarawak.gov.my
082-446297/082-440732
Puan Rosline Dominic Maon
Setiausaha Pejabat
roslinedm@sarawak.gov.my
082-440737/082-446309
Puan Anna Ludan
Setiausaha Pejabat
annal@sarawak.gov.my
082-444 339

Pegawai Undang-Undang

NamaHubungi
Encik Supian Tarmizi bin Hj Mohd Tazuddin
Pegawai Undang-Undang
supiantt@sarawak.gov.my
082-312952
Puan Marjanah Binti Adenan
Pegawai Undang-Undang
marjanah@sarawak.gov.my
082-440731
Encik Mcwillyn Jiok
Pegawai Undang-Undang
mcwillyj@sarawak.gov.my
082-312739
Encik Nur Azhar Bin Bujang
Pegawai Undang-Undang
nurab@sarawak.gov.my
082-446481
Puan Ma Xiang Rui
Pegawai Undang-Undang
maxr@sarawak.gov.my
082-446339
Encik Mohd Adzrul Bin Adzlan
Pegawai Undang-Undang
adzrula@sarawak.gov.my
082-312793
Puan Lonie Anak Pinda
Pegawai Undang-Undang
loniep@sarawak.gov.my
082-312925
Puan Evy Liana Binti Atang
Pegawai Undang-Undang
evyla@sarawak.gov.my
082-446199
Encik Mohamad Daud Bin Jelani
Pegawai Undang-Undang
mohamadj@sarawak.gov.my
082-446167/082-443878
Encik Hisyamudin bin Roslan
Pegawai Undang-Undang
hisyamudin@sarawak.gov.my
082-446613
Sharifah Shazzea Bt Wan Akil
Pegawai Undang-Undang
shazzea@sarawak.gov.my
Dewan Undangan Negeri
Puan Azreen Fasya Bt Mohamad Abu Bakar
Pegawai Undang-Undang
azreenf@sarawak.gov.my
082-311 994
Puan Emma Bt Mohd. Yusri
Pegawai Undang-Undang
emmamy@sarawak.gov.my
082-440739
Puan Emma Kati Ak Pandang
Pegawai Undang-Undang
emmakati@sarawak.gov.my
082-311 671
Puan Beatrice Minda Ak Winston Bale
Pegawai Undang-Undang
beatricemw@sarawak.gov.my
082-312 841
Puan Nuranisa Bt Noroddin
Pegawai Undang-Undang
nuranisa@sarawak.gov.my
082-312 652
Encik Ronald Felix Hardin
Pegawai Undang-Undang
ronaldf@sarawak.gov.my
082-312 884
Puan Farrah Ping Dahim
Pegawai Undang-Undang
farrahp@sarawak.gov.my
082-311864
Encik Hrrison Anak Aris
Pegawai Undang-Undang
hrrison@sarawak.gov.my
082-312260
Encik Mohamad Muhaimin bin Zakaria
Pegawai Undang-Undang
082-311579
Encik Voon Yan Sin
Pegawai Undang-Undang
082-311280

Penolong Pegawai Undang-Undang

NamaHubungi
Puan Sharvina Binti Bohari
Penolong Pegawai Undang-Undang
sharvinb@sarawak.gov.my
082-441252
Puan Kim Dau Ludan
Penolong Pegawai Undang-Undang
kimdd@sarawak.gov.my
082-312029
Puan Hazarina Binti Haji Pen
Penolong Pegawai Undang-Undang
hazarinp@sarawak.gov.my
082-440142
Puan Siti Rozema binti Kassim
Penolong Pegawai Undang-Undang
sitirk3@sarawak.gov.my
082-446326
Encik Mohd. Ahzrul bin Jamaiee
Penolong Pegawai Tadbir
ahzrul@sarawak.gov.my
082-311640
Puan Halimatun Radziah Binti Rasli
Penolong Pegawai Tadbir
halimatun@sarawak.gov.my
082-446317

Bahagian Penyemakan dan Gubalan Undang-Undang

NamaHubungi
Dayang Farzilla binti Awang Sabu
Pegawai Undang-Undang
farzills@sarawak.gov.my
082-446380
Puan Kholyn Ruran Jonathan
Pegawai Undang-Undang
kholyn@sarawak.gov.my
082-447614
Puan Yazni Binti Tukiman
Penolong Pegawai Tadbir
yaznit@sarawak.gov.my
082-446160
Puan Malisa Binti Dris
Penolong Pegawai Tadbir
malisad@sarawak.gov.my
082-446180

Bahagian Pentadbiran Dan Kewangan

NamaHubungi
Puan Halizamina Binti Haji Morshidi
Pegawai Tadbir
halizam@sarawak.gov.my
082-311699
Puan Noor Lela Bt. Said Mohamad
Pegawai Tadbir / CIO
nlelam@sarawak.gov.my
082-442287/082-446185
Puan Hilma Ak Rejer
Pegawai Tadbir
hilmar@sarawak.gov.my
082-440736
Puan Lolita Binti Zakaria
Penolong Pegawai Tadbir
lolitaz@sarawak.gov.my
082-311210/082-443015
Puan Connie Anak Francis Pu ug
Pembantu Tadbir (Kewangan) Kanan
connief@sarawak.gov.my
082-446176
Encik Aikenzy Rengga Anak Buchin
Pembantu Tadbir (P/O)
aikenzrb@sarawak.gov.my
082-514478
Puan Noor Haslina binti Sudin
Pembantu Tadbir (P/O)
noorhs@sarawak.gov.my
082-442399
Encik Rasad Bin Hamdan
Pembantu Am Rendah
rasadh@sarawak.gov.my
082-446189/446159
Puan Hajah Haminah Binti Suhaili
Pembantu Tadbir (P/O)
haminahs@sarawak.gov.my
082-514479
Encik Yusuf Bin Abdullah
Pemandu Kenderaan Bermotor
yusufajt@sarawak.gov.my
082-446189/446159
Puan Norlia Binti Simpo
Pembantu Tadbir (P/O)
norlias@sarawak.gov.my
082-446159
Puan Sangareswary A/P Velh Murugan
Pembantu Tadbir (P/O)
sangaavm@sarawak.gov.my
082-446197
Puan Norul-Aini Binti Hamden
Pembantu Tadbir (P/O)
norulaih@sarawak.gov.my
082-446189
Encik Azman Bin Alli
Pembantu Tadbir
azmanali@sarawak.gov.my
082-446325
Encik Markus Anak Baton
Pemandu Kenderaan Bermotor
markus.b@sarawak.gov.my
082-446189/082-446159
Encik Shahrulrizuan Bin Deraman
Pemandu Kenderaan Bermotor
shahrulriz@sarawak.gov.my
082-446189/082-446159
Encik Ngataman bin Kaliwon
Pemandu Kenderaan Bermotor
ngatamak@sarawak.gov.my
082-446189/446159
Puan Rosila Binti Yusuf
Pembantu Am Rendah
rosilay@sarawak.gov.my
082-446189/446159
Norman Anak Arun
Pembantu Am Rendah
norman.arun@sarawak.gov.my
082-446189/446159
Puan Suzana Binti Murat
Pekerja Rendah Awam
suzanam@sarawak.gov.my
082-446475

Bahagian Perpustakaan

NamaHubungi
Puan Lily Sandra John
Pembantu perpustakaan kanan
lilysan@sarawak.gov.my
082-446303 / 082-442906
Encik Basri Bin Hadenan
Pembantu Perpustakaan
basrih@sarawak.gov.my
082-446320
Puan Anna Anak Jeki
Pembantu Perpustakaan
annaj@sarawak.gov.my
082-446320
Encik Timothy Brian Anak Mitue @ Matthew
Pembantu Perpustakaan
timotbmm@sarawak.gov.my
082-446320
Puan Napiah Binti Ahmat
Pembantu Tadbir (P/O)
napiaha@sarawak.gov.my
082-445894